Вибір очок є не таке просте заняття, як може комусь здатися на перший погляд. Насправді потрібно враховувати безліч нюансів, щоб підібрати ідеальні сонцезахисні окуляри, які захистять очі від негативного впливу з боку ультрафіолету, забезпечать справжній комфорт у використанні, привабливість та інше.

Матеріал лінз та оправи – це дуже важливо

Сонцезахисні окуляри представлені на сучасному ринку у великому асортименті, а для виготовлення лінз можуть використовуватись різноманітні матеріали. Полімерну лінзу краще вибрати любителям активного відпочинку, тому що вона забезпечує максимальні показники безпеки та захищеності від ультрафіолетового випромінювання. Скляні важать відносно багато, можуть розбиватися у разі удару, що потенційно несе небезпеку для ока та всієї особи.

Оправи теж виготовляються з різних матеріалів, кожен із яких має свої унікальні особливості, переваги. Немає однозначної відповіді щодо вибору цього компонента, тому що вибір занадто великий. Насамперед потрібно відштовхуватися від особистих переваг, щоб знайти збалансоване рішення за всіма основними характеристиками. Можна виділити два основні варіанти на відповідному ринку:

  • Металеві оправи. Вони зручні тим, що можна регулювати посадку за допомогою носоупорів рухомого типу. Однак вони є зручними не в кожній ситуації.
  • Пластикові оправи. Вони лягають на перенісся щільніше, але з іншого боку можуть виникати деякі труднощі в процесі регулювання.

Сучасні виробники зазвичай пропонують обидва варіанти у великому асортименті, що дозволяє під конкретні потреби знайти найкраще за всіма параметрами рішення. До окремої категорії оправ можна віднести комбіновані. Вони можуть бути дуже зручними та практичними. У процесі здійснення вибору насамперед потрібно відштовхуватися від відчуття зручності та комфорту.

Колір лінз

У сонцезахисних окулярах лінзи можуть бути різного кольору, але класичним варіантом вважаються такі:

  • Зелений.
  • Коричневий.
  • Сірий.

Наприклад, для водіїв краще вибрати коричневі чи зелені лінзи. У першому випадку вдасться отримати більш високий рівень контрасту, а в другому зображення передаватиметься максимально природно.

Для використання у міських умовах колір не відіграє такої важливої ролі. Головне, щоб людині в таких окулярах було комфортно і не виникало ніяких неприємних відчуттів. На затримку ультрафіолетових променів колір лінз не впливає. Тому краще вибрати кілька очок, у яких лінзи відрізнятимуться за рівнем затемнення. Їх можна буде обирати залежно від погодних умов.

Вид оправи

У процесі здійснення вибору вид оправи також дуже важливий, тому що дозволяє створити комфортні умови для використання і бути в курсі основних подій. Є класичні оправи, що підійдуть практично всім. Вони поєднуються з різними стилями одягу, що робить їх практично універсальним варіантом.

Популярним варіантом є авіатори, які характеризуються досить великим розміром оправи. Це теж своєрідна класика, яка багато років приваблює різних людей.

Квадратні оправи виглядають досить стильно, мають якусь унікальну особливість. Можна вибрати круглий варіант. У процесі здійснення вибору орієнтуватися потрібно на свої смакові уподобання та форму обличчя. Правильний вибір дозволить отримувати від використання окулярів лише позитивні емоції.

Поляризація лінз для додаткового комфорту

Якщо в сонцезахисних окулярах є поляризаційний фільтр, можна забезпечити ефективний захист від відблисків. Для любителів комфортного та безпечного водіння у сонячні дні це ідеальне рішення. Для тих, кому подобається ходити горами, гуляти пустелею, снігом, це теж прекрасний вибір. Спеціальні лінзи забезпечують підвищений рівень захищеності від яскравого світла та відблисків, що безпосередньо впливає на безпеку та комфорт.