Вибір сонцезахисних окулярів для чоловіків сьогодні став доволі складним та проблемним процесом. Адже виробники пропонують стільки різних моделей, що відрізняються між собою за формами, кольором, функціональністю і матеріалами, що покупцям стає важко визначитися з потрібною моделлю.

Насправді, якщо детальніше розібратися з варіаціями виробів, їхній вибір вже не вважатиметься таким складним. Адже навіть найбільш нестандартні та оригінальні сучасні формати є нічим іншим, як варіацією уже існуючих форм оправи.

Звісно, в першу чергу чоловічі сонцезахисні окуляри мають бути практичними та надійними. Бо ж головна їхня задача – не допускати сонячні промені до ока, захищаючи слизову оболонку від шкідливої дії ультрафіолету. Втім, сьогодні це ще й додатковий аксесуар, який підбирається під стиль, форму обличчя тощо.

І ось тут вже непогано було розібратися, якими бувають окуляри за формою лінзи. Адже саме вона впливає на зовнішній вигляд виробів.

Види окулярів для чоловіків за типом оправи

Усі сонцезахисні окуляри для чоловіків сьогодні діляться на кілька видів в першу чергу за формою своєї оправи. Так, моделі відрізняються ще й за кольором скла, дизайном тощо. Однак давайте розберемося в першу чергу з основою основ і опишемо найпопулярніші формати сонцезахисних окулярів для чоловіків.

Авіатори  

Вважаються найбільш поширеною моделлю виробів. Вони тримаються на піку популярності уже кілька років і не думають полишати його найближчим часом. Така оправа має форму крапель з опущеною нижньою частиною.

У чорному виконанні з тонкою металевою оправою авіатори можуть бути доречними навіть для ділового образу. А от пластикове обрамлення та різнокольорові лінзи роблять такі моделі повсякденними.

Що найголовніше – авіатори пасують до будь-якої форми обличчя.

Вайфарери

Ще один класичний варіант чоловічих окулярів, який ідеально підходить власникам круглої або овальної форми обличчя. Оправа в таких моделях виготовляється у трапецієподібній або прямокутній формі, що робить її вигляд лаконічним та універсальним.

Броулайнери  

Більш оригінальні моделі, у яких потовщено верхню частину оправи. За рахунок цього вдається підкреслити лінію брів. Пасують до різних форм обличчя:

  • ромбоподібного;
  • овального;
  • прямокутного.

Найбільш доречні у стилях кежуал та діловому.

Тішеди

Менш поширений формат, проте також стильні та оригінальні моделі, що мають класичну круглу форму і кілька назв. Їх іменують також окулярами Гаррі Поттера, «кротами», Леннонами тощо.

Найчастіше у таких моделей тонка металева оправа. Вони пасують до образу в стилі ретро або стімпанк і доречні для трикутних та квадратних форм обличчя.

Nerd

Масивна оправа переважно з пластику виготовляється у прямокутній формі. Можуть бути більш розширеними або вузькими. У першому випадку роблять занадто витягнуте обличчя меншим. А ось завужені нерди навпаки – візуально витягують кругле обличчя.

Панто

Ще одна класична лаконічна варіація окулярів з плоским верхом та більш округлою нижньою частиною. Підходить як для класичного, так і для кежуал гардеробу. Найбільш доречною є для таких форм обличчя:

  • квадрат;
  • прямокутник.

Вибір конкретної моделі та форми оправи бути залежать в першу чергу від ваших особистих уподобань, а також форми обличчя. Головне – пам'ятайте, що окрім якихось нестандартних та неординарних захисних окулярів варто мати ще один виріб у більш класичному та універсальному стилі.