Ультрафіолетові промені шкідливо впливають на наш організм, у тому числі і на очі. Саме тому для того, аби захиститися від згубного впливу літніх сонячних променів, ми носимо сонцезахисні окуляри. Помилково вважати, що такі аксесуари потрібні винятково дорослим. Адже діти ще більше вразливі до будь-яких шкідливих чинників зовнішніх факторів.

Сучасні офтальмологи впевнені, що дитині з малого віку потрібно прищеплювати звичку носити влітку сонцезахисні окуляри. Адже кришталик ока у разі довгого перебування під відкритим сонцем стоншується та слабшає.

Дитячі сонцезахисні окуляри актуальні не лише на пляжі, але й в походах в гори, під час прогулянки містом тощо. Давайте дізнаємося, як правильно підібрати аксесуар, аби він відповідав усім вимогам безпеки та був зручним для дитини?

Основні критерії вибору дитячих сонцезахисних окулярів

Вимоги до вибору сонцезахисних окулярів для дітей мало чим відрізняється від аналогічних критеріїв для дорослих. Усі вироби мають відповідати стандартам та нормам безпеки, бути гіпоалергенними та що найголовніше – комфортними: не спадати з обличчя і у той самий час не здавлювати шкіру.

Оскільки діти швидко ростуть, окуляри для них маркуються в першу чергу за віком. Але й тут без попереднього примірювання не обійтись. Щоб перевірити вироби на рівень їх комфорту для малечі враховуйте таке:

  • окуляри не мають падати, коли дитина рухатиме головою в різні боки;
  • вироби не мають тиснути у перенісся та залишати помітні сліди.

Що ж стосується гіпоалергенності, тут важливо звертати увагу на те, з якого матеріалу виготовляються сонцезахисні окуляри для дітей. Уникайте занадто дешевих моделей, адже такі можуть сприяти появі почервоніння та подразнення на шкірі.

Як знайти безпечні моделі? Уникайте лінз, виготовлених зі скла. Натомість обирайте варіанти з полікарбонату. По-перше, він міцний та більш стійкий, по-друге, під час пошкодження такі окуляри не розіб'ються на дрібні уламки.

Що ж стосується форми, тут звертайте увагу уже на вподобання дитини. Виробники пропонують окуляри у різних форматах:

  • круглі;
  • прямокутні;
  • авіатори тощо.

Дизайн та колір оправи також може відрізнятися за відтінками та стилем.

Загальні поради щодо вибору сонцезахисних окулярів для дітей

Вибір сонцезахисних окулярів для дорослих базується ще й на тому, що такі аксесуари вважаються частиною образу та мають поєднуватися з вашим стилем та гардеробом. Що ж стосується дітей, тут на перший план виходять власне захисні властивості виробів. Важливо, аби вони максимально покривали дію ультрафіолету. Для цього варто звертати увагу на маркування конкретної моделі, яке вказується на внутрішній її частині. Оптимальним варіантом вважається захист UV400.

Колір лінз в окулярах для дітей підбирається, виходячи з відтінку райдужної оболонки ока. Сьогодні виробники пропонують усі варіації таких кольорів: сині, зелені, коричневі, сірі, чорні (для темних очей).

До речі сьогодні також можна зустріти моделі дитячих окулярів зі спеціальним напиленням: поляризацією. Вона відповідає за комфорт та безпеку, адже здатна блокувати або віддзеркалювати горизонтальні сонячні промені від скла, дзеркал, водоймищ та інших блискучих поверхонь.

Виходячи з усіх цих критеріїв, ви зможете знайти не просто комфортні, але й безпечні надійні сонцезахисні окуляри для малечі, які захистять ще не до кінця сформований кришталик ока та зроблять прогулянку у сонячний день максимально комфортною для дитини.